Kayseri
0352 222 02 02
info@inovaosgb.com

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı

Uzman ekibimiz ile kayseri de iş sağlığı ve iş güvenliği firmaları olarak hizmetlerini vermekteyiz.

Uluslararası anlaşma olan ADR anlaşmasına Ülkemiz, 22.03.2010 tarihinde taraf olmuştur. Bu anlaşmanın konusu; Tehlikeli maddelerin karayollarında güvenli bir şekilde taşınması için gerekli kuralları içerir.

Ülkemizde 24.04.2019 Tarihli ve 30754 Sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan “Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik”bu anlaşmayı özerk olarak bir yönetmelikte düzenlemiştir.

Bu anlaşmanın ve yönetmeliği amacı, kamuya açık olan karayolları ile yapılacak olan tehlikeli madde taşımacılığını insan, hayvan ve çevre sağlığını gözeterek daha güvenli bir halde taşınmasını anlatır.

Anlaşma ve yönetmelikle beraber bu taşıma işlemlerini yapan, alan, boşaltan herkesin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı istihdam etme veya hizmet alma zorunluluğu vardır.

Bu zorunluluktan dolayı müşterilerimizin TMGD hizmetini İNOVA İSG olarak çözüm ortaklarımızla ve kendi ilkemizle yerine getirmekteyiz.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Bulundurma Zorunluluğu

Yönetmeliğin 2. Maddesinde kimlerin TMGD bulundurması gerektiği açıkça ifade edilmektedir.

MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik;

a) Karayolu ile yapılan tehlikeli madde taşımacılığı faaliyetinde yer alan; gönderenleri, alıcıları, dolduranları, paketleyenleri, yükleyenleri, tank-konteyner/portatif tank işletmecileri, taşımacıları ve boşaltanları,

b) Tehlikeli madde taşımacılığında kullanılan; taşıt, ambalaj ve yük taşıma birimlerinin tip onay sertifikalandırılmaları ile söz konusu taşıma birimlerinin ilk, ara, periyodik ve istisnai test ve muayenelerini,

c) Tehlikeli madde taşımacılığı faaliyetlerine yönelik eğitim ve denetimleri,

ç) Ülkemiz sınırları içerisinde yabancı plakalı taşıtlarla yapılan uluslararası tehlikeli madde taşımalarını,

d) Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının tehlikeli madde taşımacılık faaliyetlerini,

e) Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adına; üçüncü şahıslar tarafından yapılan tehlikeli mal taşımacılığını,

kapsar.

(2) Bu Yönetmelik;

a) Uluslararası anlaşmalar ile savaş hali ve olağanüstü hallerde uygulanacak mevzuat hükümlerine göre yapılan taşıma işlemlerini,

b) Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığına ait resmi taşıtlarla yapılan taşıma işlemlerini kapsamaz.

Kayseri tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı

Kayseri Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hizmetlerimizden Faydalanmak için;

Hizmetlerimizden faydalanmak istiyorsanız (0352) 222 02 02

WhatsApp tan ulaşabileceğiniz numaramız 0552 727 87 87

Sağlıklı Günler Dileriz…

Kayseri İş Sağlığı ve Güvenliği firması İNOVA OSGB